РИБНИЦТВО ТА РИБАЛЬСТВО



Порядок та використання водних біоресурсів у водоймах
1. Види використання водних живих ресурсів в рибогосподарських водних об'єктах.
Ст.25,26,27 Закону України Про рибне господарство, промислове риблаьство та охорону водних біоресурсів визначає порядок використання водних біоресурсів, які перебувають у стані природної волі, в порядку загального і спеціального використання.
Спеціальне використання водних біоресурсів здійснюється шляхом їх вилучення з природного середовища (крім любительського і спортивного рибальства у водних об'єктах загального користування в межах та обсягах безоплатного вилову) і включає:
-промислове рибальство;
-вилов водних біоресурсів у науково-дослідних, науково-промислових, дослідно-конструкторських цілях, а також з метою з'ясування їх санітарно-епідеміологічного стану (далі - дослідний вилов);
-контрольний вилов водних біоресурсів для визначення їх стану та запасів;
-меліоративний вилов водних біоресурсів з метою формування їх оптимального видового та вікового складу;
-вилов водних біоресурсів з метою отримання біологічного матеріалу для штучного відтворення їх запасів та здійснення аквакультури;
-любительське і спортивне рибальство у водних об'єктах загального користування, що перевищує встановлені обсяги безоплатного вилову.

В залежності від площі водного дзеркала в орендованих водоймах можна здійснювати рибогосподарську діяльность у вигляді:
  • режиму спеціального товарного рибного господарства (СТРГ);

  • спеціальне використання водних живих ресурсів в природних або штучно створених водних об'єктів площею до 10 га (не замкнутих, не ізольованих штучних);

  • промислове рибальство;

  • платне любительське і спортивне рибальство.


  • 2. Здійснення робіт по відтворенню, зарибленню водних живих ресурсів.
    Для проведення робіт з відтворення водних живих ресурсів користувач подає до територіального органу рибоохорони (Закарпаттярибоохорона адреса: 90300, м. Виноградів, вул. Миру 53, тел.: 03143 26616/27450) наступні документи: ......
  • здійснення робіт по відтворенню, зарибленню водних живих ресурсів...
  •    

    Зміни в законодавстві по веденню рибництва
    Останній час державою приділяється багато уваги законодавчому врегулюванню діяльності в галузі рибного господарства. Так в 2011 році вступив у законну силу Закон України Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів, а на протязі 2012 року прийнято ряд підзаконних актів та розпорядчих актів, що регулюються відносини в галузі рибного господарства (вилов риби, вирощування, вирощування рибо посадкового матеріалу, виробництво рибної продукції, регулювання робіт на водоймах з врахуванням вимог рибного господарства і т.п.).

    читати повний текст статті....
       

    Мінімальні розміри (в см) риб і водних безхребетних дозволених до вилову
       

    Витяг із "Правил любительського рибальства"
    3.13. Громадяни, які займаються любительським рибальством, зобов'язані:
    виконувати вимоги цих Правил рибальства; підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином; мати при собі документи, що дають право на риболовлю на окремих водоймах, де впроваджено лов риби за дозволами, і пред'являти їх працівникам органів рибоохорони або інших уповноважених на те органів за їх вимогою; не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах.

    3.14. Забороняється:......
  • перейти на витяг з Правил
  •    

    Що таке браконьєрські снасті?
    Ми наводимо короткий перелік суто браконьєрських знарядь лову. Сподіваємося, що порядність і етика справжнього рибалки-спортсмена і любителя утримають вас від їх використання.
    Крім того, повторимо стару, але дієву істину: "незнання закону не звільняє від відповідальності". І так:.......
  • читати повний текст інформації


  • Фантазія людей у придумуванні способів знищення риби не закінчується наведеним переліком , але дуже хотілося, щоб фантазія і натхнення працювали на способи збереження та примноження всього того, що дала нам з Вами природа.